KINEETLINE LIIV LAPSE MÕISTMISE VAHENDINA

Pühapäevakoolitusele 21. aprillil on oodatud lapsevanemad ja spetsialistid. Avaneb suurepärane võimalus, et tutvuda kineetilise liiva kasutamisega kui lihtsa abivahendiga lapse ja suhetes toimuva mõistmiseks ning raskuste korral neile koos lahenduste otsimiseks. Tegemist on abivahendiga, mille oskuslikul ja sihipärasel kasutamisel on enamasti üllatavalt positiivsed tulemused ning kõrvaltoimed puuduvad sootuks. Uusi ideid jagub nii lapsevanematele, muidugi ka vanavanematele, kui ka vahetut klienditööd tegevatele spetsialistidele ning pedagoogidele.
«Juhtub, et käed saavad hakkama ülesandega, millega mõistus hätta jääb,” Carl Gustav Jung, analüütilise psühholoogia rajanud Šveitsi psühhiaater.

Sihtrühm: lapsevanemad ning läbi elukaare inimestega töötavad spetsialistid.

Õppekeel: vene keel kohese järeltõlkega eesti keelde

Toimumisaeg ja kestus: Pühapäev, 21. aprill 2019 kell 11-14.15 (4 ak/h)
Asukoht: Mahena Keskus, Tatari 12, Tallinn.

Registreerumine: REGISTREERUMINE

Hind: kuni 10.03.2019 on hind 45,00 eur ja pärast seda 55,00 eur.
(Sisaldab koolitust, joogipausi, koolitustõendit. Kohtade arv piiratud kaminaklassi suurusega.)

Päevakorras (miniloengud, demonstratsioonesitlused, praktika väikestes rühmades):

  • Sissejuhatus: Tutvumine kineetilise liiva eripära ja kasutusvaldkondadega.
  • Kineetilise liiva kasutamine töös/ suhtluses laste ja noorukitega.
  • Kineetilise liiva kasutamine paaridega töös/ suhtluses 
    (rühma soovil valikpraktikad: laps-laps, vanem-laps, vanem-vanem, laps-vanavanem, vanem-vanavanem, õpilane-õpetaja jne).
  • Küsimused-vastused.

Lisainfo: Kineetilise liiva kasutamine inimestega töös liigitub loovteraapiate valdkonda. Erinevalt liivateraapiast puudub vajadus liivakasti või muude erivahendite muretsemiseks, piisab pakikesest kineetilisest liivast. Terapeutide jaoks on tegemist ühe lisaharuga, vanemate ja nõustajate jaoks võimalusega kiiremini ja paremini luua suhtlus teemades, millest võib olla otse raske rääkida, nt kiusamisest koolis või varastamisest või peresuhete muredest jne. Tegemist on tehnikaga, mida on kasutatud suhteliselt lühikest aega, kuid väga tulemuslikult, arvestades praktikute tagasisidet. Kõige paremaid tulemusi kirjeldatakse töös laste, noorukite, lapsevanemate ja paaridega. Kineetilise liiva tehnikatega saavad vanemad peatada mõne tõsisema probleemi süvenemist oma lapse parema mõistmise kaudu, aga muidugi saab ka olemasolevatele probleemidele lähemale, et nendega siis teadlikumalt tegeleda.
Samas on järjest enam tulemuslikkust ka eakate ja traumeeritud inimestega töös, eriti psühhosomaatiliste sümptomite ilmnemisel.

Koolitaja: Natalja Šastina, kes on suure kogemusega praktiseeriv psühholoog (vastuvõtud nii Kriisinõustamise keskuses Mahena kui ka Psühholoogiakeskuses Krada). Kineetilise liiva kasutamist on õppinud Peterburi Praktilise Psühholoogia Keskuses Imaton ja plassoteraapia suuna rajaja, Peterburi arst-psühhoterapeut Oleg Starostini juures.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.